RTÜK Başkanı Şahin: ‘Boğaziçi Üniversitesi’ndeki provokasyon olaylarıyla alakalı yayınları yakından takip ediyoruz’

Twitter’daki paylaşımında Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan protestoları ‘provokasyon olayları’ olarak nitelendiren RTÜK Başkanı Şahin, konuyla ilgili yayınları yakından takip ettiklerini belirtti


Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Boğaziçi Üniversitesi’nde rektör ataması sonucu yaşanan protestolara dair Halk TV’nin yaptığı yayınlarla ilgili Twitter’dan paylaşımda bulundu. Şahin iletisinde, üniversitede yapılan eylemleri ‘provokasyon olayları,’ eylemlerle ilgili yayınları da ‘devletimiz ve milletimiz aleyhinde yapılan yayınlar’ olarak nitelendirdi.

AvazTürk Genel Yayın Yönetmeni Zihni Çakır, 2 Şubat’ta Kadıköy’de gerçekleşen rektör ataması karşıtı protestoları yayınlayan Halk TV ile ilgili olarak Twitter’da, “An itibarıyla Halk TV tamamen kaos ve kargaşayı amaçlayan tahriklere dozu arttırarak devam ediyor. Bunları açık niyeti habercilik değil sokak çatışmasını tv üzerinden organize etmek” ifadesini kullandı. İletisinin sonuna RTÜK’ün ve RTÜK başkanı Şahin’in Twitter hesaplarını etiketlemesi üzerine Ebubekir Şahin, Çakır’ın iletisini alıntılayarak şöyle yazdı:

“Boğaziçi Üniversitesi’ndeki provokasyon olaylarıyla alakalı yayınları yakından takip ediyoruz. Devletimiz ve milletimiz aleyhinde yapılan yayınlara geçit vermemekte kararlıyız.”