Mem Ararat’ın konserine Mersin Valiliği’nden engel

Kürt müzisyen Mem Ararat, 27 Eylül’de Mersin’de yapılması planlanan konserinin bir gün kala valilik tarafından iptal edildiğini duyurdu


Fotoğraf: MA

Kürt müzisyen Mem Ararat, 27 Eylül’de Mersin’de yapılması planlanan konserinin, etkinliğe bir gün kala valilik tarafından iptal edildiğini duyurdu. Ararat 27 Eylül’de sosyal medya hesabından Kürtçe ve Türkçe yaptığı basın duyurusunda şu ifadeleri kullandı:

“Bilindiği gibi eylül ayının 27’sinde Mersin’de bir konserimiz olacaktı. Tüm hazırlıkları tamamlanan konserin biletleri tükenmiş, müzisyenlerin uçak ve otel rezervasyonları yapılmış ve konser için yola çıkılmıştı. Saat 17.00 civarında biz Mersin’e varmak üzereyken organizasyondan arkadaşlarımız bize ulaştı ve emniyet yetkililerinin telefon aracılığıyla kendilerine ulaştığını ve konserimizin valilik kararıyla iptal edildiğini söylediler. Biz elimize resmî belge ulaşmadan açıklama yapmayı uygun görmedik. Bugün itibarıyla resmî belge de elimize ulaştı. Konserimiz Mersin Valiliği tarafından konsere bir gün kala iptal edilmiştir maalesef. Kamuoyuna saygıyla…”

Mem Ararat’ın 29 Mayıs’ta Bursa’da yapılması planlanan konseri de valilik tarafından “kamu güvenliği” gerekçesiyle iptal edilmişti.