Marmaray güvenliğinden müzik yapan öğrencilere “rahatsız ediyorsunuz” engeli

Güvenlik görevlileri, Marmaray’da müzik yapan öğrencilere “yolcuları rahatsız ettikleri” gerekçesiyle engel oldu. Yolcular güvenlik görevlilerine, “pandemide zaten destek almadılar, ne yapsınlar?” diyerek tepki gösterdi


İstanbul Marmaray hattında güvenlik görevlilerinin müzik yapan öğrencilere “rahatsız ediyorsunuz” diyerek engel olmaya çalıştığı iddia edildi.

soL’da yer alan habere göre, Anadolu Yakası’nda Söğütlüçeşme İstasyonu mevkinde hareket eden trende öğrencilerin geçim için müzik yaptığı sırada güvenlik görevlileri trene girdi. soL‘un görüştüğü müzisyen U.A. güvenliğin kendilerini bulamayınca trenden indiğini, ancak trenin sonraki durağa varmadan önce rayın ortasında durduğunu aktardı. Bir sonraki durağa kadar müzik çalmadıklarını aktaran U.A., güvenlik görevlileri gittikten sonra müzik çalmaya başladıklarını söyledi. Trenin sonraki durakta durmasını takiben 5-6 güvenlik görevlisinin trene binip öğrencileri hırpalayarak trenden çıkartmaya kalkıştıklarını aktardı. U.A., olayı şöyle anlattı:

“5-6 tane güvenlik girdiler birisi sen gel dedi kolumdan tuttu tehditkâr ve sert bir şekilde yaklaştı, sonra kolumdan tutan güvenlik, arkadaşımı da eliyle göstererek diğer güvenliklerin onu ‘almasını’ söyledi. Bağırdılar ve inmezsek ‘bizim için daha kötü olacağını’ söylediler.”

Güvenlik görevlilerinin öğrencileri “polis çağırmakla” tehdit ettiği belirtilen olayda Marmaray’daki diğer yolcuların güvenlik görevlilerini dışarı attığı ve müzisyenleri koruduğu aktarıldı.