Bilal Erdoğan’dan ihale haberlerine erişim engeli

Bilal Erdoğan’ın Kartal İmam Hatip Lisesi’nden arkadaşına ihale vermesiyle ilgili haberlere İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engeli getirildi


Bilal Erdoğan’ın Kartal İmam Hatip Lisesi’nden arkadaşına 308 Milyon TL tutarında 63 ihale vermesiyle ilgili yapılan haberlere erişim engeli geldi. İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen karara göre Yeniçağ ve Yurt gazeteleri, T24, Gerçek Gündem ve Sol Haber Portalı haber sitelerindeki içerikler sansürlendi.

Sol Haber Portalı’nda yer alan habere göre de erişim engeline dair bilgilendirme Bilal Erdoğan’a “online itibar konusunda hizmet” verdiğini belirten Clean Sheet isimli şirketten geldi. Şirketten gönderilen e-postada şu ifadelere yer verildi: “Sayın yetkili, Clean Sheet olarak Bilal Erdoğan’a online itibar konusunda hizmet vermekteyiz. Yöneticisi olduğunuz internet sitesinin http://haber.sol.org.tr/turkiye/ibbden-bilal-erdoganin-arkadasina-adrese… sayfasında yayınlamakta olan içerik doğru bilgi içermemektedir. Yeniçağ internet sitesinden alıntı yaptığınız içerik yayından kaldırılmış olup konuyla ilgili alınmış mahkeme kararlarını ekte inceleyebilirsiniz. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstermenizi ve içeriği yayından kaldırmanızı rica ederiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.”