Haftanın erişime engellenen haberleri

Hamza Yerlikaya’nın sahte diploması, define kazısı sonucu yok olan göl ve Bilal Erdoğan’ın arkadaşının ihalesine dair haberlere erişim engeli getirildi. 28 Aralık – 4 Ocak haftasının erişime engellenen haberlerini derledik


Sahte diploma haberlerine erişim engeli: Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya’nın lise diplomasının sahte olduğu ile ilgili haberler, tweetler ve YouTube videolarının aralarında bulunduğu toplam 125 URL, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle erişime engellendi.

Define kazısı haberlerine erişim engeli: Gümüşhane’nin Taşköprü Yaylası’nda yapılan define kazısı sonucu yok olan Dipsiz Göl ile ilgili Ekşi Sözlük‘te açılan başlıklar, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle erişime engellendi.

Erdoğan’ın avukatıyla ilgili haberlere erişim engeli: CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel’in aldığı vekalet ücretleriyle ilgili paylaştığı bilgilerle alakalı atılan 125 tweet ve 119 haber URL’ine, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle erişim engellendi.

Bilal Erdoğan’ın arkadaşının ihalesiyle ilgili haberlere erişim engeli: Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun arazisine yapılacak inşaatın ihalesini Bilal Erdoğan’ın arkadaşının alması ile ilgili haberlerin erişime engellenmesiyle ilgili haberlerin de engellenmesiyle ile ilgili haberler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle erişime engellendi.