Hulusi Akar haberine erişim engellemesi

Hulusi Akar’ın Salih Mirzabeyoğlu’nun mezarını ziyaret ettiğine dair haberlere erişim engeli getirildi


Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, İBDA-C lideri olarak hüküm giydikten sonra yapılan yeniden yargılamada beraat eden ve sonrasında hayatını kaybeden Salih Mirzabeyoğlu’nun mezarını ziyaret ettiğine ilişkin haberlere erişim engeli getirildi.

EngelliWeb’in paylaştığı bilgiye göre OdaTV, soL Haber Portalı ve Halk TV sitelerinde yer alan haberler hakkında Mirzabeyoğlu’nun eşi tarafından yapılan başvuruyu değerlendiren İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği haberin erişime engellenmesine hükmetti.

Kararın gerekçesi olarak kamuoyunda İBDA-C kurucusu Salih Mirzabeyoğlu diye bilinen Salih İzzet Erdiş’in örgütün lideri olarak yargılandığı davada aldığı ceza onandıktan sonra yapılan yeniden yargılamada beraat etmesi gösterildi.

OdaTV kaynaklı haberde Bakan Hulusi Akar’ın, Ayasofya’da Cuma namazını kılmasının ardından soluğu Necip Fazıl Kısakürek ve Salih Mirzabeyoğlu’nun mezarı başında aldığının iddia edildiği belirtilmiş ve İBDA’cılara yakın bir sosyal medya hesabından yapılan şu paylaşıma yer verilmişti: “Biz Kumandan’ın kabrinin başındayken Savunma Bakanı Hulusi Akar Paşa ve eski bakan Taner Yıldız, Üstad ve Kumandan’ın kabirlerini ziyaret edip Fatiha okudular.”