Apolas Lermi’nin Giresun’daki konseri iptal edildi

Giresun’un Güce ilçesindeki “Ağaçbaşı Otçu Şenliği” kapsamında sahne alması planlanan müzisyen Apolas Lermi’nin 17 Temmuz’daki konseri, valilik tarafından iptal edildi


Kaynak: apolaslermi.com

Giresun’un Güce ilçesindeki “Ağaçbaşı Otçu Şenliği” kapsamında sahne alması planlanan müzisyen Apolas Lermi’nin 17 Temmuz’daki konseri valilik tarafından iptal edildi. Türkçe ve Rumca Karadeniz türküleri seslendiren müzisyen Apolas (Abdurrahman) Lermi konser iptalini sosyal medya hesabından şu ifadelerle duyurdu:

Yeni iptalin adresi Giresun, Güce. Artık komik geliyor. 17 Temmuz’da (yarın) yapılması planlanan Ağaçbaşı Otçu Şenliği konserimiz de valilik tarafından iptal edilmiştir. Bu iptale karşı direnen Güce Belediyesi’ne ve emekçilerine çok teşekkür ederim. İyi yönetici, iyi gazeteci ve iyi dost, kritik zamanlarda yaptıklarıyla iyidir. Sessiz ve duyarsız kalarak bu yaşananlara ortak olan kötüleri görüyoruz. Ve bu karanlık dönemde bir şekilde bizimle dayanışma içinde olmaya çalışan herkese teşekkürler. Sizlerin de farkındayız. Umarım ileride üstlendiğimiz kültür-sanat perspektifinin Türkiye için önemini kavrayıp, benden daha fazla yararlanabilecek kurumlarımız ve yöneticilerimiz olur. Umarım halkımızla aramıza giren iradesiz ve kukla yöneticilerden en kısa zamanda kurtulup güzel günlerde buluşuruz.”

Lermi ayrıca, 31 Temmuz’da Sakarya Akyazı’daki Acelle Yaylası’ndaki gerçekleşmesi planlanan konserinin de iptal edildiğini Twitter’dan paylaştı.

https://twitter.com/apolaslermi/status/1547537366331555843

 

Mayıs ayında Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın sosyal medyadan hedef göstermesi sonrası müzisyen Lermi’nin İstanbul’daki ve Denizli’deki konserleri de iptal edilmişti.