Bursa Belediyesi’nden Aynur Doğan konserine iptal

Kürt müzisyen Aynur Doğan’ın 31 Mayıs’ta Bursa Kültürpark Açıkhava sahnesinde gerçekleşmesi planlanan konseri Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edildi


15 Mayıs’ta Kocaeli’deki konseri Derince Belediyesi tarafından “uygun olmadığı” gerekçesi ile iptal edilen sanatçı Aynur Doğan’ın, 31 Mayıs’ta Bursa Kültürpark Açıkhava sahnesinde gerçekleşmesi planlanan konseri Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edildi.

Evrensel gazetesinin haberine göre, Kocaeli konseri iptali sonrası müzisyen Aynur Doğan’a yönelik başlatılan sosyal medya linci sonucunda; hedef gösteren hesapların Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ve Belediye Başkanı’nı da etiketlemesiyle Bursa’da gerçekleşmesi planlanan konser iptal edildi.

Belediyenin Twitter’daki destek hesabı da konuyla ilgili olarak; konserin belediye ile ve iştirakleri ile ilgisi olmadığını belirten bir ileti paylaştı. İlgili hesap; Doğan’ın konserini iptal ettirmek isteyen bir hesaba; “Merhaba, öncelikle bahsi geçen konser organizasyonu Bursa Büyükşehir Belediyesi ve iştirakleri ile ilgisi bulunmamaktadır. Organizasyonu düzenleyen şirket ile görüşülerek, belirtilen tarihte yapılacak olan konserin firma tarafından iptal edildiği bilgisi alınmıştır. Bilginize” yanıtını verdi.