Şile Kaymakamlığı’ndan Gülşen konserine engel

Şile Kaymakamlığı, müzisyen Gülşen’in Şile’de vereceği konseri iptal etti. Kaymakamlığın açıklamasında, konser için başvuru yapan iş yerinin canlı müzik ruhsatı olmadığı belirtildi


Şile Kaymakamlığı, müzisyen Gülşen’in Şile’de vereceği konseri iptal etti. Kaymakamlığın açıklamasında, konser için başvuru yapan iş yerinin canlı müzik ruhsatı olmadığı belirtildi. Müzisyen Gülşen, sahne kıyafetleri nedeniyle pek çok kez medyada ve başka sanatçılar tarafından hedef gösterilmişti.

Evrensel‘in haberine göre konserin organizatörü North Beach Şile, iptal duyurusunu sosyal medya hesabından; “23.07.2022 tarihinde saat 22.00’da yapılmasını planladığımız Gülşen konseri Şile Kaymakamlığı tarafından izin verilmeyip iptal edilmiştir. Konser tarihi daha sonra ilan edilecektir” ifadeleriyle paylaştı.

ŞİLE KAYMAKAMLIĞI: “ÖNCEDEN VERİLMİŞ İZNİN İPTALİ VE YASAKLAMA SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

Şile Kaymakamlığı’nın internet sitesinde konuyla ilgili 24 Temmuz tarihli şu açıklama paylaşıldı:

“Bazı basın yayın kuruluşları ve sosyal medya hesaplarında yer alan ‘Şile’de düzenlenecek konser Kaymakamlık tarafından iptal edildi’ şeklindeki asılsız haberler nedeniyle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacı doğmuştur.

İlçemiz Meşrutiyet Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir işletme sahibi tarafından 23 Temmuz 2022 tarihinde canlı müzik konseri düzenlemek için 22 Temmuz 2022 tarihinde Kaymakamlığımıza verilen dilekçeyle izin talebinde bulunulmuştur.

Aynı gün yapılan incelemede; konser düzenlemek isteyen işletmenin ‘İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik’ kapsamında ana faaliyet konusunun ‘Büfe İşletmeciliği’ olduğu, ‘Canlı Müzik İzin Belgesi’ bulunmadığı anlaşılmıştır.

Başvuru sahibine, eksikliği bulunan hukuki belgelerin tamamlanması halinde gerekli izinlerin verileceği bildirilmiştir.

Daha önceden verilmiş iznin iptali ve yasaklama gibi bir durum söz konusu değildir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”