Ümit Özdağ’ın hedef gösterdiği müzisyen Apolas Lermi’nin konserleri iptal edildi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın sosyal medyada hedef göstermesi sonrası, müzisyen Apolas Lermi’nin çeşitli illerdeki konserleri iptal edildi


Kaynak: apolaslermi.com

Türkçe ve Rumca Karadeniz türküleri seslendiren müzisyen Apolas (Abdurrahman) Lermi, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın sosyal medyada kendisini hedef göstermesi sonrasında, Denizli’de ve İstanbul’da yapılması planlanan konserlerinin iptal edildiğini duyurdu.

Lermi, Twitter’dan paylaştığı iletisinde konuya dair şu ifadeleri kullandı:

“Malum kişinin beni hedef gösteren açıklamaları ve paylaşımları sonucu 29 Mayıs Denizli konserimiz Pamukkale Belediyesi tarafından, 11 Haziran Bostancı konserimiz organizasyon tarafından iptal edilmiştir. Son günlerde hakkımda çıkan yalan haberlerle ilgili bir açıklama yapacağım.”

 

NE OLMUŞTU?

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) etkinliğinde sahneye çıkan Apolas Lermi’yi ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef göstererek; “İmamoğlu, 19 Mayıs’ta 19 Mayıs Pontus soykırımıdır iftirasını atan adama konser verdiriyor. Allah aşkına zerre kadar milli kimliğin yok mu? Sonra ‘Atatürk ile konuşmak isterdim’ diye reklam ajansı cümlesi ile ortaya çıkıyorsunuz. Atatürk yüzüne bakar mı senin” iletisini paylaşmıştı.