Turkuvaz Medya, Berna Laçin’i hedef gösterdi

Berna Laçin, Turkuvaz Medya tarafından hedef gösterilmesine karşı hukuki yollara başvurdu


Turkuvaz Medya Grubu, yazılı bir açıklamayla sunucu ve oyuncu Berna Laçin’i hedef gösterdi. Laçin’e yönelik çeşitli suçlamalar öne süren medya grubu, ayrıca oyuncunun ekran yüzü olduğu hiçbir reklama yayınlarında yer vermeyeceğini duyurdu. Açıklamadaki iddiaların doğru olmadığının altını çizen Laçin, “Suç duyurusunda bulunacağımı kamuoyuna bildiririm. Hakkımdaki suçlamaların tamamı yalandır,” dedi.

Tiyatro oyunları valilikler tarafından engellenen ve sosyal medyada defalarca hedef haline getirilen Berna Laçin hakkında, Turkuvaz Medya ‘baş örtüsü düşmanı’, ‘Medine’ye hakaret eden’ ve ‘provokasyon peşinde koşan bir kişilik’ olarak söz etti. Ayrıca Laçin’le çalışan markalar da isim verilmeden hedefe konuldu.

Turkuvaz Medya Grubu’nun tepki çeken o açıklaması şu şekilde: 

“Sosyal medya paylaşımları ile toplumun milli ve manevi duygularını rencide edici açıklamalar yapan ve sayısız provokasyona imza atan sunucu Berna Laçin, hâlâ bazı markaların ekran yüzü olarak TV kanallarında, gazetelerde ve internet sitelerinde boy göstermeye devam ediyor. Toplumun kutsal değerlerine saygısı olmayan ve her fırsatta bu değerlere hakaret etmekten çekinmeyen Berna Laçin’in ünlü markaların erkan yüzü olarak ulusal medya kuruluşlarında boy göstermesini kabul etmiyoruz. Turkuvaz Medya Grubu olarak, Berna Laçin’in hiçbir reklamına internet sayfalarımızda yer vermeyeceğimizi açıklamakta fayda görüyoruz.”

‘HER KONUDA ÖZGÜRLÜKTEN TARAF DURDUĞUM ORTADADIR’

Twitter hesabından açıklama yapan Berna Laçin ise, “Bu açıklama ile ilgili suç duyurusunda bulunacağımı kamuoyuna bildiririm! Hakkımdaki suçlamaların tamamı yalandır! Başörtüsü yasağını desteklediğime dair uydurma iddia, kamuoyunu aldatmak ve iftira atmaktır! Not: Benimle ilgili tek bir mahkeme, suç, ceza ve soruşturma yoktur” ifadelerini kullandı.

“Sadece başörtüsü değil her konuda özgürlükten taraf durduğum ortadadır” diyen Laçin sözlerine şöyle devam etti: “Başörtüsü ile ilgili her fırsatta kadınların özgür seçimlerinden yana olduğumu dile getirdim. Bugüne kadar böyle çirkin bir dedikodu ve iftira ile hiç karşılaşmadım. @TurkuvazMedyaHR derhal tekzip etmelidir! Bu suni gündemin parçası olmamak için konuyu kapatıyorum ve hukuka başvuruyorum.”  

TKDF’DEN LAÇİN, KAFTANCIOĞLU VE MENGÜ’YE DESTEK

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) da sosyal medyada hedef gösterilen ve tehdit edilen sinema ve tiyatro oyuncusu Berna Laçin, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve gazeteci Nevşin Mengü’ye destek açıklaması yaptı. TKDF’nin açıklamasında, “Troller eliyle kadınların can güvenliğine yönelik saldırıyı kınıyor, kadın düşmanlığı anlamına gelecek her türlü tutum ve eylemi baştan reddediyoruz” denildi.