Yeni Akit’ten ‘Çok Güzel Hareketler Bunlar 2’ afişine sansür

Yeni Akit gazetesi, Twitter’daki haber paylaşımında ‘Çok Güzel Hareketler 2’ afişinde yer alan oyuncunun omuzlarını buzladı


Görsel: Yeni Akit gazetesi Twitter hesabı

Yeni Akit gazetesi, Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 programını hedef gösteren bir Twitter iletisi ve haber linki paylaştı; iletiye eklenen program afişindeki bir oyuncunun omzunu da buzladı. Twitter’daki ilgili iletide “Skandal bitmek bilmiyor… Çok Güzel Hareketler 2 rezilliğinin yeni adresi belli oldu!” ifadeleri kullanıldı.

“Millî ve manevi değerlerle alay ediyorlar” ara başlığının da bulunduğu haberde geçen bir bölüm şu şekilde:

“Skandal programın bazı skeçlerinde milli ve manevi değerlele alenen dalga geçilmişti. Bir skeçte erkeğin kadın kılığında rol alıp isminin Felak Nas olması ve dansöz çıkarmaları tepkileri beraberinde getirmişti. Oynadıkları bir sahnede ise gusül abdesti ile dalga geçen skeç oyuncuları sosyal medyada tepkilerin odağı haline gelmişti.”Gençlerin Cadılar Bayramı’nı kutlamasına ailelerin nasıl tepki vereceğinin işlendiği ‘Kabak Tadı’ başlıklı oyunda tepki çeken anlar yaşandı.

Başka bir skeçte açıkça Cadılar Bayramı övgüsü yapılırken oyunun kapanışında, ‘Bu çocuklar mutlu olacaksa karışmayın. Bazı şeyler bilinmeyiversin. Çocuklar üstüne çok gittik. İstediklerini yapsınlar’ denilerek gençlere, ABD ihracı kutlamanın normal bir durum olduğu aktarılmıştı.

Aynı skeçin devamında Müslümanlar için kutsal sayılan dini bayramlarla adeta dalga geçilerek ‘Cadılar Bayramı’nız mübarek olsun’ ifadelerine yer verilmişti.” [Metnin diline dokunulmamıştır.]