Müzisyen Melek Mosso’nun hedef gösterilen konserine engel

Isparta’daki bir festivalde sahne alacak müzisyen Melek Mosso’nun konseri, Milli Gençlik Vakfı’nın ve Anadolu Gençlik Derneği’nin müzisyeni hedef göstermesi sonucu iptal edildi


Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında sahne alacak olan müzisyen Melek Mosso’nun 3 Haziran’daki yapılması planlanan ve Isparta Belediyesi tarafından duyurulan konseri, Milli Gençlik Vakfı’nın ve Anadolu Gençlik Derneği’nin müzisyeni hedef göstermesi sonucu iptal edildi.

Müzisyen Mosso’nun vereceği konserle ilgili duyurular sonrasında Yeniden Refah Partisi Isparta İl Başkanı Mehmet Kaya, konsere tepkisini; “Asım’ın neslini böyle mi yetiştireceksiniz?”  ifadeleriyle gösterdi.

Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği tarafından konsere dair yapılan ortak yapılan yazılı açıklamada, müzisyen Melek Mosso’nun “Ahlaksızlığı özendirdiği” iddia edilmiş ve konserin iptal edilmesi çağrısı yapıldı. Açıklamada “Bu ve benzeri şarkıcıların Isparta’mız da yeri yoktur” ifadesi kullanıldı.

Konser iptali sosyal medyada kısa süre içinde gündem oldu ve pek çok kullanıcı tepkisini dile getirdi.

Sanatçı Melek Mosso, daha önce verdiği bir konserinde “Açmak istiyorsanız açın, konuşmak istiyorsanız konuşun. Kimsenin nasıl davranmanız gerektiğini, ne yapmanız gerektiğini, nasıl giyinmeniz gerektiğini söylemesine ihtiyacınız yok kızlar. Sizin kendi kanatlarınız var. Kimsenin kanatları altında durmaya ihtiyacınız yok. Uçun” sözleri nedeniyle de hedef gösterilmişti.