Sultangazi Kaymakamlığı Madımak Katliamı anma programını yasakladı

Alevi kurumlarının 24 Haziran Cumartesi günü yapmayı planladığı Madımak Katliamı anma programı, Sultangazi Kaymakamlığı tarafından “Grup Yorum’un konser verebileceği” gerekçesiyle yasaklandı. Anma programı ile birlikte hafta sonu boyunca ilçede yapılabilecek tüm eylem ve etkinliklere de yasaklama getirildi


24 Haziran Cumartesi günü, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD), Gazi Şehitleri Cemevi, Alevi Kültür Derneği – Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevi, PSAKD Karayolları Cemevi ve Habibler Cemevi tarafından “30. Yılında Sivas Madımak Katliamını Unutmadık, Unutmayacağız” çağrısıyla sanatçılarn da yer alacağı bir anma programı düzenlenmesi planlanıyordu.

İlknur Karadeniz’in KRT’deki haberine göre, anma programı için Sultangazi Kaymakamlığı’na bildirimde bulunuldu, ancak Kaymakamlık, verdiği kararda “Grup Yorum’un konser verebileceği” gerekçesiyle hem anma programını hem de tüm hafta sonu boyunca ilçe genelindeki “toplu olarak gerçekleştirilecek toplanma, toplantı, basın açıklaması, konser, miting, etkinlik, yürüyüş, oturma eylemi, insan zinciri oluşturma” vb. eylem ve etkinlikleri yasakladı.