RTÜK’ten ‘satanizm’ incelemesi

FOX TV’de yayımlanan ‘Maske Kimsin Sen’ isimli programda “paganizm ve satanizm propagandası yapıldığı”na dair sosyal medyada yer alan tepkiler üzerine RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, “çocukların korunması” adına programın incelemeye alınacağını açıkladı


FOX TV’de cumartesi akşamı ilk bölümü yayımlanan Maske Kimsin Sen isimli programın, “pagan ve satanist ritüellerin” sergilendiği iddiasıyla, #FoxHaddiniBil etiketiyle sosyal medyada hedef gösterildi. Konuyla ilgili kendisine Twitter’dan yöneltilen bir iletiye platformdan yanıt veren Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, “evet ilgili program özellikle çocukların korunması özelinde ilgili kanalın denetiminden sorumlu uzman arkadaşlarımız tarafından titizlikle yarın incelemeye alınacaktır” ifadesini kullandı.

FOX TV’de yayımlanmaya başlayan Maske Kimsin Sen programı, bazı ülkelerde Masked Singer olarak yayımlanan yarışmanın Türkiye versiyonu.

Program sosyal medya kullanıcılarının yanı sıra iktidara yakın bazı gazete ve medya kuruluşları tarafından da tepki aldı.