Ordu’da TV52’nin binası mühürlendi

Ordu’da, kentin belediye başkanıyla ilgili yolsuzluk iddialarını gündeme taşıyan TV52 mühürlendi


Ordu’da 25 yıldır yayın yapan TV52 televizyonunun binası ‘eksikleriniz var’ denilerek mühürlendi. Kanal Yöneticisi İsa Akçay kanallarının Ordu Belediye Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz hakkında yapılan imar ve yolsuzluk haberleri nedeniyle mühürlendiğini ifade etti.

TV52 Yönetim Kurulu Başkanı İsa Akçay, televizyonda canlı yayındayken binaya giren Altınordu Belediyesi Zabıta ekipleri, televizyon kanalının bulunduğu binadaki son iki katta imar ve yangın talimatı eksiklikleri olduğunu, bununla ilgili tebligatın da belediye tarafından daha önceden iletildiğini iddia etti. Elektriklerin kesilmesiyle televizyon yayınları durduruldu, binadakilerin dışarı çıkmasının ardından bina, belediye ekiplerince mühürlendi.

İsa Akçay ise gerekçesinin söylendiği gibi olmadığını, belediyedeki imar ve ihale yolsuzluklarını gündeme getirdiği için kapatıldığını aktardı. Akçay, bahsi geçen eksikliklerin giderilmesine imkân tanınmadığını söyledi. Televizyon yöneticilerinden gazeteci Akın Çiçek de 25 çalışanın mağdur duruma düşürüldüğünü aktardı.