Taşgetiren’in radyo programı kaldırıldı

Konuk olduğu televizyon programında hükümeti eleştiren Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren’in Erkam Radyo’daki işine son verildi


TV5 kanalında Yıldıray Oğur’un sunduğu Medya Analiz programında hükümeti eleştiren Karar yazarı Ahmet Taşgetiren’in Erenköy Cemaati’nin yayın organı Erkam Radyo’daki programına son verildi.

OdaTV’nin haberine göre, Medya Analiz programında Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullara işaret ederek, “12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat döneminde yazdım, kendimi bu zamandaki kadar kısıtlı bir duygu içinde görmedim. Söylenmesi gereken söylenmeli, yazılmalı. İliştirilmiş gazetecilik iktidar için de sağlıklı değil. Yukarıdakiler biat beklemezse bile alttakiler sizi zorluyor” diyen Taşgetiren’in söz konusu sözlerinin ardından Erenköy Cemaati’nin yayın organı Erkam Radyo’daki programına son verildi.

Taşgetiren görevine son verilmesini yalanlamayarak, “Bu konuda konuşmak istemiyorum. Daha sonra kendim yazacağım” dedi.

Habere göre Taşgetiren, Erenköy Cemaati’nin bir başka yayın organı Altınoluk Dergisi’nin sorumlu yazı işleri müdürlüğü görevinden de alındı. Taşgetiren’in yerine Lütfi Aslan’ın getirildiği öne sürüldü.