NOTFEST Bozcaada Tiyatro Festivali’ne izin verilmedi

27-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında düzenlenecek NOTFEST Bozcaada Tiyatro Festivali için alınan izinlerin festivale iki gün kala iptal edildiği bildirildi. Karar, Genco Erkal ve Şevket Çoruh gibi muhalif sanatçıların sahne almasına yönelik bir engelleme olarak yorumlanıyor


Görsel Tiyatro Dergisi'nden alınmıştır.

27-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında düzenlenecek NOTFEST Bozcaada Tiyatro Festivali için alınan resmî izinlerin, Bursa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından festivalin başlamasına iki gün kala iptal edildiği duyuruldu. 

Tiyatro Dergisi’nin aktardığına göre, senelerdir tiyatro ve konser etkinliklerine ev sahipliği yapan Bozcaada Kalesi’nde, NOTFEST Tiyatro Festivali kapsamında sahnelecek oyunlara verilen iznin festivale iki gün kala iptal edilmesi, Genco Erkal, Şevket Çoruh gibi muhalif olarak bilinen sanatçıların sahne almasına yönelik bir engelleme olarak yorumlanıyor.

Festivaldeki oyunların engellenmesi üzerine oyunları Bozcaada’nın farklı yerlerinde sahnelemek için Bozcaada Kaymakamlığı ile görüşmeler yapıldığı ve festival tarihlerinde bir değişiklik yapılmayacağı belirtildi.