Kozlu Müzik Festivali ‘alkol’ gerekçesiyle iptal edildi

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde 28-31 Temmuz tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek Kozlu Müzik Festivali, ilçe kaymakamlığı tarafından “22.00-06.00 saatleri arasındaki alkol satışının yasak olması” ve “gece 00.00’dan sonra müzik yasağı” gerekçeleriyle iptal edildi


Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde 28-31 Temmuz tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek Kozlu Müzik Festivali, ilçe kaymakamlığı tarafından “22.00-06.00 saatleri arasındaki alkol satışının yasak olması” ve “gece 00.00’dan sonra müzik yasağı” gerekçeleriyle iptal edildi.

Evrensel‘in haberine göre, Manga’nın, Emre Aydın’ın, Pinhani’nin ve İlkay Akkaya’nın da aralarında olduğu pek çok sanatçının sahne alacağı festivalin Instagram sayfasından iptale ilişkin şu açıklama yapıldı:

“Değerli katılımcılarımız;

Bu yıl ikincisini düzenlemek üzere büyük özveri ile uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğümüz ve siz değerli müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Kozlu Müzik Festivali etkinliğimizi festival ruhuna uygun bir şekilde yapamayacağımız için, ilan ettiğimiz 28-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştiremeyeceğimizi üzülerek bildiriyoruz.

Biletlerinizi almış olduğunuz kanal üzerinden iade edebilir yada 4-5-6-7 Ağustos’ta Sinop’ta gerçekleştireceğimiz KuzeyFest etkinliğimizde kullanabilirsiniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun iptal kararıyla ilgili açıklamasında “mevzuatla açıklanabilecek bir şey değil aslında. Akşam 22.00 ve sabah 06.00 saatleri arasındaki alkol satışının yasak olması ve gece 12’den sonra müzik yasağı gibi gerekçelerle iptal ettiler. Festivalin biletleri haftalar öncesinden satıldı. Geçen sene de yapılmıştı aynı sponsorlarla ve hiçbir sorun yaşanmamıştı” ifadelerini kullandı.