Müzisyen Altınçağ’a saldırı girişimi

Bindiği ticari taksi bir grup tarafından durdurulmaya çalışılan ve hakarete uğrayan müzisyen Umut Altınçağ, “Barışı savunmak sana mı kaldı” sözleriyle de tehdit edildi


Müzisyen Umut Altınçağ’a İstanbul’da saldırı girişiminde bulunuldu.

Evrensel gazetesinin haberine göre, 16 Şubat’ta vereceği konserin hazırlıklarını sürdüren Altınçağ, önceki gün internet üzerinden yayın yapan haber sitesi Özgürüz’ün yayınına katıldıktan sonra bindiği ticari taksinin önü, Eminönü istikametine doğru giderken beş kişilik bir grup tarafından kesilmek istendi. Arabanın camlarına vuran saldırgan grup, müzisyene ırkçı hakaretlerde bulundu. “Barışı savunmak sana mı kaldı” ifadelerini kullanan saldırganlar “Sana göstereceğiz gününü” diyerek Altınçağ’ı tehdit etti.

Altınçağ, olayın yaşandığı sırada resmi polis aracının geçmesine karşın herhangi bir müdahalede bulunmadığını belirtti. Politik sebeplerden dolayı 23 yıldır İsviçre’de yaşayan ve Türkiye’ye yeni dönen Altınçağ, “Korkacak bir şeyimiz yok. Bu ülkede barışın, sevginin, aşkın dilinin egemen olması için geldik. Bunun için gerekli özveride de bulunmaya hazırız” dedi. Altınçağ, barışı, sevgi ve aşkı dile getiren ezgileri sevenleriyle birlikte 16 Şubat’ta Şişli Kent Kültür Merkezi’nde güçlü bir şekilde seslendireceklerini de ifade etti.