Tekirdağ’da üç okulda Atatürk büstlerine saldırı

Tekirdağ’da Yeni Çiftlik Nizamettin Demirdöven İlköğretim Okulu’nda Atatürk büstüne yapılan saldırının ardından iki farklı okulda daha Atatürk büstlerine saldırıldı


Tekirdağ’da geçen haftalarda Yeni Çiftlik Nizamettin Demirdöven İlköğretim Okulu’ndaki Atatürk büstüne saldırılmıştı. Okul duvarına “Allah put yapmayı yasakladı. Müslüman put yapmaz” yazıldığı görülmüş, bahçede bulunan Atatürk büstüne çekiçle zarar verilerek, büstün üzerine “Atatürkçülük putperestliktir” ifadesi konulmuştu.

Olayın ardından Yeniçiftlik Belediye Ortaokulu’ndaki Atatürk büstünün üzerine yazılar yazıldığı ve Opet Anadolu Lisesi’ndeki Atatürk büstüne kova geçirilerek büstün üzerine “Firavun, put” yazıldığı fark edildi.

“PLANLI BİR ŞEKİLDE SALDIRIYORLAR”

Kültür Servisi’nde yer alan habere göre saldırı haberinin alınmasının ardından bölgeye giden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili İlhami Aygun, olaylarla ilgili yaptığı açıklamada, “Bir an evvel bu işi yapanların yakalanması ve savcı önüne çıkartılmasını bekliyoruz. Bu meczuplar dün akşamdan itibaren planlı programlı bir şekilde bu işi organize etmişler. Bu sakin ilçede böyle bir olayla karşılaşmak bizleri üzmüştür. Yetkili makamlardan bu işi yapanların adalet önüne çıkarılmasını bekliyoruz ve biz de bu işin takipçisiyiz” dedi.