Müzisyen Mehmet Dudarık’a konser sonrası saldırı

Müzik grubu Piiz’in davulcusu Mehmet Dudarık, 14 Aralık günü Ankara’da konser verdikleri eğlence mekânında dans ederken ayağına bastığını iddia eden bir kişinin saldırısına uğradı ve yoğun bakıma kaldırıldı. Dudarık daha sonra yoğun bakımdan çıkarıldı ve sağlık durumu iyiye gidiyor


Görsel: dokuz8haber

Müzik grubu Piiz’in davulcusu Mehmet Dudarık, 14 Aralık Çarşamba günü Ankara’da konser verdikleri eğlence mekânında dans ederken ayağına bastığını iddia eden Bilge Kaan Korkmaz adlı kişinin saldırısına uğradı ve yoğun bakıma kaldırıldı. Grubun gitaristi Doğa Usta, Mehmet Dudarık’ın MS hastası olduğunu ve başına aldığı darbelerin hastalığını tetiklendiğini söyledi.

Yaşananları 17 Aralık tarihinde sosyal medya hesabından duyuran Piiz grubu, başına çok sayıda darbe alan Dudarık’ın hayati tehlikesinin sürdüğünü ve yoğun bakıma alındığını söyledi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Sevgili kardeşimiz, grubumuzun davulcusu Mehmet Dudarık, geçtiğimiz çarşamba günü Ankara’da verdiğimiz konser sonrasında, tanımadığı bir şahsın ‘ayağa basma’ bahanesiyle sataşması sonrası, arkası dönük bir şekilde telefonla konuşurken saldırıya uğramıştır. Kafasına aldığı çok sayıda darbe sonrası hastaneye kaldırılan davulcumuzun hayati tehlikesi devam etmektedir ve yoğun bakımda bulunmaktadır. Saldırgan şahıs, kolluk kuvvetleri tarafından yakalanmış ve adli süreç başlatılmıştır. Kamuoyuna ve sevenlerimize üzüntü ile duyururuz.”

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün 17 Aralık tarihli basın açıklamasında Dudarık’a saldıran Korkmaz’ın 16 Aralık’ta yakalanıp gözaltına alındığı, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.

Yoğun bakıma kaldırılan Dudarık daha sonra yoğun bakımdan çıkarıldı ve sağlık durumu iyiye gidiyor.

18 Aralık’ta grubun Twitter hesabından Dudarık’ın durumunun iyiye gittiği açıklandı. Paylaşılan iletide “Mehmet’in bilinci açık şu an, gün geçtikçe daha iyiye gidiyor durumu. Bilgi edindikçe sizinle paylaşacağız. Bütün iyi dilekleriniz ve mesajlarınız için teşekkür ederiz” ifadeleri kullanıldı.