Opera sanatçısı ve BirGün gazetesi yazarı Güvenç Dağüstün’e saldırı

Opera sanatçısı ve BirGün gazetesi yazarı Güvenç Dağüstün, 30 Ağustos Zafer Bayramı için Özgürlük Parkı’nda verdiği konser sonrasında iki kişinin fiziksel saldırısına uğradı


Görsel: BirGün

Opera sanatçısı ve BirGün gazetesi yazarı Güvenç Dağüstün, 30 Ağustos Zafer Bayramı için Kadıköy Özgürlük Parkı Açık Hava Sahnesi’nde piyanist Burçin Büke ile verdiği konser sonrasında kimliği henüz belirlenemeyen iki kişinin fiziksel saldırısına uğradı.

Dağüstün’ün avukatı Serkan Günel saldırıyı Twitter’da duyurdu; Dağüstün’ün bir gözünün kapanacak kadar morarmış olduğunu ve başka yerlerinde de morluklar olduğunu belirtti.  Günel ayrıca “vücut dokunulmazlığını ihlal eden, kalıcı hasar bırakmasa da mağdurda uzun yıllar travma yaratan bu suçlar”ın cezasız kaldığını da ifade etti.

Dağüstün’ün tweetlerinden darp raporu aldıktan sonra ifadesini verdiği, saldırganların kim olduğunu bilmediği verdiği eşkal üzerinden kameraların araştırıldığı öğrenildi.

BirGün‘e konuşan avukat Serkan Günel, saldırganların “Bu bu vurun” diyerek yumruk ve tekmelerle saldırdığını söyledi. Günel özel güvenliğin olay yerine gelmesiyle saldırganların kaçtığını ifade etti. Avukat Günel, olayla ilgili Twitter hesabından da açıklamalarda bulundu.

Halk TV’den İsmail Saymaz’a konuşan Güvenç Dağüstün, “Saat 22:50’de konser alanından ayrıldım. Park içerisinde arkadaşımla yürürken karşımdan gelen bir kişi bana yumruk attı ve yere düştüm. Ardından yanındakilere ‘vurun vurun’ diye bağırdı. İki kişi ayağımdan sürükledi ve bana yerdeyken vurdular. Güvenlik görevlileri ve vatandaşlar araya girip yardım etti. Öğrendiğim kadarıyla iki kişi de gözcü olarak bekliyormuş” dedi.