Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Hande Yener konserini iptal etti

9 Temmuz’da Balıkesir’de gerçekleştirilecek olan Hande Yener konseri sosyal medyadaki baskılar sonucunda belediye tarafından iptal edildi


Balıkesir’de 4. Aromaterapi Festivali kapsamında 9 Temmuz’da sahne alacak olan şarkıcı Hande Yener’in konseri Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edildi. Önceki günlerde aralarında TÜGVA, MÜSİAD, İlim Yayma Cemiyeti, AGD’nin de yer aldığı 25 kuruluştan oluşan “Balıkesir Sivil Toplum Platformu”, gençlerin “ahlakını bozduğunu” ve “isyan ve başkaldırıya yönlendirdiğini” iddia ederek festivallerin iptal edilmesini istemişti. Ayrıca çeşitli sosyal medya hesaplarından da Yener, LGBTİ+’lara desteği nedeniyle hedef gösterilmiş ve konserin iptal edilmesi talep edilmişti. İptal kararının söz konusu baskılardan sonra gelmesi dikkat çekti.

Konseri iptal edilen Yener sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Bu akşam gerçekleşecek Balıkesir konserimiz, bazı gelen tepkiler üzerine Balıkesir Belediyesi tarafından maalesef iptal edilmiştir. Her türlü görüşe saygı duyuyorum ancak bazen birbirimizin sesi olmamız gerekir. Ben yasaklanacak bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Enerjimle ve tüm sevgimle sahnede olmaya, karşılıklı şifalanmaya devam edeceğim, bu değişmez. Başka bir zaman görüşmek dileğiyle Balıkesir. Hümanist olmak ve toplumu ayrıştırmamak en uygun davranış biçimi ve hep tercihim bu…”