Muhammet peygambere hakaret ettiği iddia edilen kişi gözaltına alındı

Türkiye LGBTİ+ Birliği isimli Twitter hesabından Muhammet peygambere yönelik hakaret içerikli paylaşım yaptığı iddia edilen kişi gözaltına alındı


Türkiye LGBTİ Birliği isimli Twitter hesabında Muhammet peygamber hakkında hakaret içerikli paylaşımda bulunduğu iddia edilen bir kişi gözaltına alındı. Paylaşıma ilişkin Türkiye LGBTİ Birliği hesabında, paylaşımın hesaba erişimi olan biri ya da birileri tarafından birliğin izni dışında yapıldığı belirtildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ise paylaşım yapan kişinin gözaltına alındığını, “Peygamber Efendimize hakaret eden pislik alındı…” ifadesiyle duyurdu. 14 Temmuz Salı akşamı boyunca sosyal medyada LGBTİ+’lara ve LGBTİ+ derneklerine yönelik nefret içerikli paylaşımlar yapıldı.

İstanbul Valiliği de konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Twitter hesabından Peygamber efendimize hakaret içerikli paylaşım yapan şüphelinin tespitine yönelik, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda, hesabın domain sahibi olduğu tespit edilen şüpheli şahıs (M.C.S), İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce gözaltına alınmıştır. Başsavcılık talimatları kapsamında, şüphelinin ikametinde yapılan aramalarda (1) adet cep telefonu ve (1) adet bilgisayara el konulmuştur. Konuyla ilgili olarak başlatılan tahkikat devam etmektedir” denildi.

Türkiye LGBTİ Birliği tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı: “Türkiye LGBTİ Birliği olarak her türlü inanca ve ideolojik görüşe saygı duyuyoruz. Twitter hesabımızda yapılan söz konusu paylaşımlar iznimiz dışında hesaba erişimi olan biri ya da birileri tarafından paylaşılmış olup yaşanan bu üzücü durumdan ötürü başta takipçilerimiz olmak üzere tüm müslümanlardan ve Türk halkından özür dileriz. Söz konusu durumla ilgili olarak Twitter hesabımıza erişimimiz şu an için söz konusu değildir. Bu nedenle ilgili paylaşımlara müdahale edememekteyiz. Bu hesabı takip etmemenizi önemle rica ederiz.”