Konseri iptal etmeyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı özüre rağmen “görevinden oldu”

Geçen haftalarda Melek Mosso, ödül töreni konuşması sonrasında hedef gösterilmiş ve konser iptal çağrıları yapılmıştı. Mosso’nun 11 Haziran’da sahne aldığı konseri iptal etmeyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı da hedef gösterildi, ardından görevinden “istifa” ettiğini açıkladı


Cüneyt Yüksel, Melek Mosso (AA)

Geçen haftalarda sosyal medyada hedef gösterilen Mosso, 8 Haziran’da İstanbul’daki konserini iptal etmişti. 11 Haziran’da Süleymanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası 57. Tekirdağ Kiraz Festivalinde vereceği konser için ise belediyeye iptal çağrıları yapılmıştı. Festivali’nde sahne alan Melek Mosso’nun, ödül törenindeki sözleri için özür dilediği konuşmasının bir kısmı şu şekilde:

“Şuna inanıyorum ki Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, bundan sonra bununla ilgili en sert uygulamaları, en sert düzenlemelerini yapacağına inanıyorum, canı gönülden bir kadın olarak. Bu denli kapsayıcı, bu denli birleştirici bir festivali günümüzde, böyle bir dönemde bu şekilde insanların hiçbir şekilde insanların huzursuzluğuna yer vermeden bizleri bir araya getiren tek bir yürek şeklinde burada toplayan ve belediye festivali için içinde yürekten acılar çekse bile bunu ne sizlere ne bana yansıtmadan özrümü kabul edip yüreğine basan Sayın Başkanımıza çok çok teşekkür ederim.”

Mosso’nun özer konuşmasına rağmen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e yönelik eleştiri, çağrılar ve hedef göstermeler devam etmiş, hatta görevden alınması için çağrı yapılmıştı. Cüneyt Yüksel’in Ankara’ya çağrıldığı ve görevinden istifa ettiği öğrenildi.