Melek Mosso İstanbul’da vereceği konseri iptal etti

Bir ödül töreninde yaptığı konuşma nedeniyle hedef gösterilen müzisyen Melek Mosso, sosyal medya hesaplarından 8 Haziran’da vereceği konseri iptal ettiğini duyurdu


Melek Mosso’nun 5 Haziran 2023’te PowerTürk Müzik Ödülleri Töreni’nde aldığı ödülü “yüzyıllardır bu toplumda, dünyada ötekileştirilen kıyafetleri ile kahkahasıyla kadın olmanın gerektirdiği her şeyle yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınlara” armağan etmiş ve “Sesimiz hiçbir zaman kısılmayacak, kimse beni susturamayacak. Konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam” ifadelerini kullanmıştı. Mosso ödül törenini ardından sosyal medyada hedef gösterildi. Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği 57. Kiraz Festivalinde 11 Haziranda sahne alacağı duyurulmuştu. Hedef gösteren hesaplar aynı zamanda belediyeden Mosso’ya konser verdirmemesi, yaklaşan konserlerinin de iptal edilmesini de talep etti.

https://twitter.com/dailyislamist/status/1666178216812335107

 

Mosso 7 Haziran’da sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile Kuruçeşme Arena’da 8 Haziran’da vereceği konseri iptal ettiğini duyurdu.

Süleymanpaşa’daki Kiraz Festivali kapsamındaki konserinin iptal edilip edilmediği ise henüz belirsiz.