Komedyen Emre Günsal’a hapis cezası: ‘Sahnede kaldığım her dakika için 62 gün’

Gösterisinde söyledikleri nedeniyle yargılanan komedyen Emre Günsal’ın süren davasında karar çıktı. Günsal sosyal medya hesabından kararı “20 dakika stand up için 3 yıl 5 ay hapis cezası aldım” diyerek paylaştı


2020’nin Nisan ayında Emre Günsal’ın yaptığı stand-up gösterisinden bir kesit sosyal medyada yayılmış ve bir kesim tarafından hedefe konmuştu. Gösteride Atatürk, Mevlana, Şems Tebriz-i, Konya ve Konyalılar hakkında aşağılayıcı ifadeler kullandığı iddiasıyla genç komedyen hakkında Konya Başsavcılığı tarafından “Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar” hakkında yasaya muhalefet etme kapsamında soruşturma başlatılmış ardından tutuklanmıştı. 11 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Günsal’ın davasında karar çıktı.

“HÜKMÜN AÇIKLANMASI GERİYE BIRAKILDI AMA YİNE DE HOŞ DEĞİL”

Üç yıl beş ay hapis cezası aldığını kendi sosyal medya hesabından duyuran komedyen “20 dakika stand up için 3 yıl 5 ay hapis cezası aldım bu da sahnede kaldığım her dakika için 62 güne denk geliyor. Hükmün açıklanması geriye bırakıldı ama yine de çok hoş değil.” ifadelerini kullandı.