Halk TV canlı yayınına saldırı

Halk TV’nin Marmaris’te yaptığı ve bölgedeki orman yangınlarını ele aldığı “Gökmen Karadağ ile Açıkça” adlı programa yayın sırasında bir grup saldırdı


Halk TV’nin Marmaris’te yaptığı ve devam eden orman yangınlarını ele aldığı yayın sırasında bir grup önce uzaktan laf attı, sonrasında da “Yanlış konuştuğunuzda engelleriz. Bir yanlış daha olursa müdahale ederiz” diyerek yayın ekibini tehdit etti. Grup içerisindeki bir kişi elindeki şişeyi kırarak Halk TV kameramanını hedef aldı.

Gökmen Karadağ ile Açıkça adlı programa, gazeteciler İsmail Saymaz ve Murat Ağırel ile Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve avukat Salim Şen katılmıştı. Grubun saldırması üzerine Gökmen Karadağ ve program katılımcıları saldırıyı önlemeye çalıştı.

T24’te yer alan haberde; Halk TV Program Koordinatörü Candan Yıldız’dan alınan bilgilere göre saldırganlar arasındaki bir grup, Muğla trafiğine kayıtlı 48 EJ 497 plakalı araçla olay yerinden uzaklaştı. Olayla ilgili olarak Gökmen Karadağ, “Kaç yıllık canlı yayıncıyım, böyle bir baskın görmedim. Yayın yaptık biz, bir şey yapmadık. Ağaç kavuğundan da çıkmadık” dedi. Karadağ, yayını sette izleyerek destek veren Marmarislilere de teşekkür etti. Candan Yıldız, saldırgan grup içindeki Sertan Yüce’nin Adalet ve Kalkınma Partisi Marmaris İlçe Örgütü’nde görevli olduğunu açıkladı. Olayın basın ve ifade özgürlüğünün Türkiye’de geldiği durumu gösterdiğini vurgulayan Yıldız gergin olduklarını, ancak Türkiye’nin içinde bulunduğu durum nedeniyle şaşırmadıklarını söyledi.