Gazeteci Murat Ağırel’e kitabı nedeniyle soruşturma

Bilal Erdoğan, Berat Albayrak ve İsmail Kahraman, Sarmal kitabında kendilerine hakaret ettiği gerekçesiyle Murat Ağırel’den şikayetçi oldu


Bilal Erdoğan, Berat Albayrak ve İsmail Kahraman’ın şikayeti nedeniyle tutuklu gazeteci  Murat Ağırel hakkında soruşturma açıldı.

Avukat Celal Ülgen, Erdoğan, Albayrak ve Kahraman’ın, Murat Ağırel’in kitabı Sarmal‘da kendilerine hakaret ettiği gerekçesiyle şikayette bulunduklarını açıkladı.

Halk TV’de Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi programına konuk olan Celal Ülgen’in açıklaması şöyle: “Murat Ağırel cezaevinden eşini arıyor ve bugün benim ifademi almaya kalktılar ben de avukatlarım olmadan ifade veremem dedim. Gerekçesi; Bilal Erdoğan, Berat Albayrak, İsmail Kahraman, kitabın (Sarmal) çeşitli sayfalarında bize hakaret etmişler diyerek şikayette bulunmuşlar. 23 Nisan 2020 tarihinde vermişler. 4 Haziran tarihinde o sayfalarda neler söylendiğini savcıya bildirmişler. Savcı sayfaları okumadan soruşturma açmış.”

Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat Ağırel Libya’da öldürülen MİT mensubuna dair yazıları nedeniyle 8 Mart tarihinde “MİT Kanununa Muhalefet”ten ifadeye çağrılmış ve tutuklanmıştı.