Bekir Bozdağ’ın basın danışmanından FOX TV’ye sansür

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın basın danışmanı Bilal Çetin, basın toplantısında FOX TV muhabiri Yeşim Karacaoğlu’na sansür uyguladı. Çetin, Karacaoğlu’na “rica ediyorum soru sormayın” dedi ve FOX TV’nin “normalde toplantıya alınmayacağını” belirtti


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın basın danışmanı Bilal Çetin, İstinaf Değerlendirmesi Toplantısı sırasında Bozdağ’a soru sormak isteyen FOX TV muhabiri Yeşim Karacaoğlu’na sansür uyguladı. Çetin Karacaoğlu’na, “Hanımefendi bak rica ediyorum soru sormayın” dedi. Karacaoğlu’nun “Anlıyorum ama neden” demesine istinaden ise şu ifadeleri kullandı: “Bak normalde ben sizi buraya almayacaktım, FOX TV’yi almayacaktım. Biliyorsunuz Cumhurbaşkanlığı İletişim İdaresi’nden şey var. Tartışmayalım, rica ederim.”

FOX TV konuyla ilgili haberinde Çetin’in, “tüm televizyonlara ve gazetelere açık bir toplantıyı FOX Haber’e yasaklamak istediğini itiraf ettiğini” belirtti. Haberde ayrıca, Çetin’in Bozdağ’ı gazetecilerin bulunduğu kapı yerine başka bir çıkış kapısından geçmesini sağlayarak gazetecilerin soru sormasını engellediği de ifade edildi.