Bakan Murat Kurum, BirGün muhabirinin görüntü almasını engelledi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un kamuya açık alanda Marmaris yangınlarında mağdur olan vatandaşlarla konuşmasını çeken BirGün muhabirinin Kurum tarafından, “Gazeteci olsan da burada çekim yapamazsın” sözleriyle engellenmeye çalışıldığı belirtildi


BirGün‘den aktarılan habere göre gazetenin muhabiri Sarya Toprak, Muğla’nın Marmaris ilçesinin Bayır köyünde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un köylülerle kamuya açık alanda görüşmesini kameraya almak istedi fakat polislerin “kameranı kapat” uyarılarına maruz kaldı.

Toprak’ın çekim yapmakta ısrar etmesi üzerine bu kez Bakan Murat Kurum, “gazeteci olsan da çekim yapamazsın, kapat” diyerek BirGün muhabirini engellemek istedi.

Bakan’ın sözlerinin ardından muhabir Toprak’ın polis müdahalesiyle karşılaştığı, kamerasının kapatılmaya çalışıldığı ve buna karşı koyan Toprak’ın polisin zor kullanması sonucu alandan çıkarıldığı belirtildi.

Bununla birlikte BirGün gazetesinin Twitter’dan paylaştığı kısa bir videoda Bakan Murat Kurum’un, “hepimizin ciğeri yandı. Güçlü ülke olmak istiyorsak hazır olmalıydık. Yangınlar söndürülmeliydi” diyen bir vatandaşı “teşekkür ederiz” diyerek susturmaya çalıştığı ve muhabir Toprak’ın bu anları kaydettiği de ifade edildi.