Haftanın erişime engellenen içerikleri

Rüşvet iddialarına ilişkin haberlere ve İBB hesaplarına haciz iddialarıyla ilgili pek çok sitedeki habere yanı sıra platformumuzun konu ile ilgili haberine erişim engelleri… 5-11 Ekim 2021 haftasında erişime engellenen içerikleri derledik


Rüşvet iddiaları ile ilgili içeriklere engelleme: İstanbul Emniyet Müdürü ile bazı polisler hakkındaki rüşvet iddiaları ile ilgili https://www.cumhuriyet.com.trhttps://www.gazeteduvar.com.trhttps://www.birgun.net internet sitelerinde yer alan haberlere, kişilik haklarının ihlali gerekçesiyle; İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin 7 Ekim 2021 tarihli kararıyla erişim engeli getirildiği öğrenildi.

İBB hesaplarına haciz iddiaları ile ilgili haberlere engelleme: İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hesaplarına haciz işlemi uygulatan firma ve sahibi hakkında https://www.birgun.net (2 haber), https://www.cumhuriyet.com.trhttps://www.diken.com.trhttps://odatv4.com ve https://www.gazeteduvar.com.tr internet sitelerinde yer alan haberlere, kişilik haklarının ihlali gerekçesiyle; İstanbul Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği’nin 4 Ekim 2021 tarihli kararıyla erişim engeli getirildiği öğrenildi.

Susma Platformu’nun haberine engelleme: Platformumuz tarafından “İBB’ye haksız haciz hakkındaki haberlere erişim engeli” başlığı ile 8 Eylül 2020’de yayımlanan haber, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle; İstanbul Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği’nin 04.10.2021 Tarih ve 2021/6154 D.İş sayılı kararı uyarınca erişime engellendi ve silinmesine karar verildi. Platform olarak karara itiraz edeceğimizi belirtmek isteriz.