Albayrak’ın Kanal İstanbul haberlerine getirilen erişim engeli haberine erişim engeli

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergahından arazi aldığına yönelik haberlere getirilen erişim engelinin haberlerine de erişim engeli getirildi


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergahından arazi aldığına yönelik haberlere getirilen erişim engelinin haberlerine de erişim engeli getirildi.

Evrensel gazetesinin haberine göre İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği 21 Şubat tarihli kararını Berat Albayrak’ın talebi üzerine aldı. Karar gerekçesinde, “Talebe konu yayınlar incelendiğinde ise hakaret ve kişilik haklarını zedeleyici beyanlarda bulunulduğu, yayının içeriği sunuş şekilleri dikkate alındığında basın ve düşünceyi yayma hürriyeti olarak değerlendirilemeyeceği, hakaret içerikli ve kişilik haklarına saldırı mahiyetinde beyanların bulunduğunun açık olduğu, somut olayda yargıya intikal etmiş ve yargılaması devam eden davalarda sırf karşı tarafı toplum nezdinde küçük düşürmek ve bu şekilde yargılamayı etkilemeye çalışmak saiki ile hareket edildiği haber alma verme, yorum ve eleştiri ile ifadelerin, ifadeyi açıklama hürriyetleri kapsamında kalamayacağı anlaşılmakla itirazın kabulüne karar vermek gerekmiştir” denildi.