Yeniçağ Genel Yayın Yönetmeni’nin işine son verildi

Yeniçağ gazetesi internet sitesi genel yayın yönetmeni Batuhan Çolak, sosyal medya hesabından gazetedeki görevine son verildiğini duyurdu


Yeniçağ Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, 22 Şubat’ta sosyal medya hesabından Hafter güçlerinin Trablus Limanı’na düzenlediği saldırıda bir subayın hayatını kaybettiğini, cenazesinin memleketine gönderilip, sessiz sedasız, bir şekilde defnedildiğini iddia etmişti. Yeniçağ gazetesi, Çolak’ın bu iddiasını önce haberleştirmiş sonra haberi kaldırmıştı.

Batuhan Çolak 13 Mart’ta sosyal medya hesabından, işine son verildiğini şu sözlerle ifade etti:

“Yeniçağ’daki genel yayın yönetmenliği ve yazarlık görevlerime hiçbir mazeret gösterilmeksizin, son derece yakışıksız bir yöntemle son verildi. Bu haksız ve saygısız eylemi izah edebilecek bir kelime bulamıyorum. Operasyonun bir ayağı da içerideymiş, göremedik!

Yeniçağ uzantılı kişisel mail hesabımın (çıkış evrakı tarafıma tebliğ edilmeden) şifresi değiştirilmiş ve içine girilmiş. Tazminatımı da asgari ücret üzerinden vermeye kalkıyorlar. Bunlar suçtur! Milliyetçilik adı altında kul hakkı yiyenler, o hak elbet ayağınıza dolanacak!”