Yeni Akit bu kez de Onur Yürüyüşü’nü hedef gösterdi

Onur Haftası’nı hedef gösteren Yeni Akit, şimdi de Onur Yürüyüşü’nün yasaklanması için “Bu sapkın yürüyüşü durdurun!” diyerek çağrı yaptı


Yeni Akit gazetesi 26. Onur Haftası’nı hedef gösterdiği haberin ardından hafta kapsamında gerçekleşecek İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’nün yasaklanması için de çağrı yaptı.

“Bu sapkın yürüyüşü durdurun!” başlıklı Harun Sekmen imzalı haberde “Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Transgender, Interseks (LGBTİ) adı altında örgütlenen homoların 1 Temmuz da Taksim’de düzenleyecekleri sapkın yürüyüşün engellenmesi için çağrı geldi” ifadelerine yer verildi.

Haberde görüşlerine yer verilen avukat Ali Akbaş ise eşcinsellerin kamu düzenini tehlikeye attığını söylüyor: “İnsan hakları adına altında kamu düzeni tehlikeye atılıyor. Kaldı ki eşcinsellik, insan soyunu tehlikeye atan bir durumdur. Bunun insan hakkı olarak değerlendirilmesi büyük hata olur.”

Gazete ayrıca haberde “Önceki gün ‘Sapkınlar provokasyon peşinde’ başlıklı haberimizi, ‘Yeni Akit de Onur Haftası’nı hedef gösterdi’ ifadeleriyle haber yapan KAOS GL isimli homolar oluşumu büyük bir çarpıtmaya imza attı. Bariz şekilde provokasyon olduğu belli olan ektinliğe karşı sadece kamu görevlilerini uyarıcı nitelikteki haberimizi çarpıtmaya kalkan eşcinsel sapkınlar, zihniyetlerinin kirliliğini de gözler önüne serdi” sözlerine de yer vererek nefret söylemini sürdürdü.