Van Kitap Fuarı’ndan Avesta Yayınlarına stand sansürü

Avesta Yayınları kurucusu Abdullah Keskin planlandığı büyüklükte stand verilmediği için Van Kitap Fuarı’na katılmayacaklarını duyurdu


Avesta Yayınları kurucusu Abdullah Keskin planlanan stand kendilerine haber verilmeden küçültüldüğü için Van Kitap Fuarı’na katılmayacaklarını duyurdu. Keskin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Van’dan soran, merak eden, daha önce haberdar olan okurlara, bu seneki fuara da katılmayacağımızı belirtmek istiyoruz” dedi. Keskin ayrıca açıklamasında 2013 ve 2016 yıllarında olduğu gibi fuar organizasyonundan büyük bir stand istediklerini ve kabul edildiğini belirtti. Keskin ayrıca şunları dile getirdi:

“Fuar için başka programları iptal edip hazırlık yaptığımız sırada, organizasyon bize tahsis edilen yeri ikiye ayırmış ve bilgilendirme gereği dahi duymamıştı. Başka katılımcılardan duyduğumuzda organizasyonla temasa geçtik, stand yaptırdığımızı, değişiklik olmamasını istedik. ‘Bugün-yarın netleşecek, halletmeye çalışacağız’ diye 2-3 hafta sürekli oyaladılar. 1 haftalık süre kalmıştı, hazırlıkları bitirmemiz gerekiyordu. Bu sefer de yer olmadığını, ancak yarımada verebileceklerini belirttiler. Biz de bunun üzerine fuara katılmayacağımızı belirttik.”