Twitter Bahçeli’nin paylaşımını engelledi

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Boğaziçi Üniversitesi’ndeki rektör protestoları ile ilgili bir paylaşımı Twitter tarafından kaldırıldı


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne dışarıdan Prof. Dr. Melih Bulu’nun atanmasını protesto için düzenlenen eylemlere ilişkin tweetlerinden biri Twitter tarafından kaldırıldı. Twitter, paylaşımın kaldırılmasını ‘platformun kurallarının ihlal edilmesi’ olarak gösterdi.

MHP lideri Bahçeli dün sosyal medya hesabından yaptığı bir dizi paylaşımda, Boğaziçi Üniversitesi eylemlerine katılan gençleri hedef göstermiş ve paylaşımında “Türkiye’nin böyle evlatları yoktur. Çocuk veya öğrenci dedikleri vandaldır, barbardır, gözlerini kan ve nefret bürümüştür” ifadesini kullanmıştı. Bahçeli, kaldırılan paylaşımda ise bu gençlere yönelik olarak “Başı ezilmesi gereken zehirli yılanlandır” sözlerine yer vermişti.

MHP ise yaptığı bir açıklama ile Twitter’a tepki gösterdi. Partinin açıklamasında, “Sayın Bahçeli terörist ve öğrenci ayrımını ortaya koyduğu halde -ki bu emniyet tarafından da teyit edilmiştir- okyanus ötesinden twitter buna tepki göstermiştir. Boğaziçi üniversitesi önünde eylem yapan terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı olanlara Twitter ve Twitter’ın arkasındaki güçler destek vermiştir” ifadesi kullanıldı.