Tiyatrocu Nazlı Masatçı tahliye edildi

“Terör örgütü propagandası” suçlamasıyla geçtiğimiz ocak ayından bu yana tutuklu bulunan oyuncu Nazlı Masatçı, denetimli serbestlik şartıyla tahliye edildi


İzmir’de 2015’te gerçekleştirdiği bir performanstan dolayı “terör örgütü propagandası” suçlamasıyla geçtiğimiz ocak ayından bu yana tutuklu bulunan oyuncu Nazlı Masatçı, denetimli serbestlik şartıyla tahliye edildi.

Nazlı Masatçı’nın tahliye haberini Yenikapı Tiyatrosu ekibinden, ağabeyi Orçun Masatçı sosyal medyadan yaptığı açıklamayla duyurdu. 

Paylaşımında “Cenk de gelecek yanımıza elbet birkaç gün sonra, hep birlikte şarkılar söyleyeceğiz, dans edeceğiz. Nazlı Masatçı denetimli serbestlikle dün akşam özgürlüğüne kavuştu “ ifadelerini kullanan Orçun Masatçı, destek veren herkese teşekkür ederek “Kaldığımız yerden üretmeye devam edeceğiz” dedi.

OHAL sürecinde KHK ile kapatılan Yenikapı Tiyatrosu oyuncularından Nazlı Masatçı, 2015’te gerçekleştirdiği bir performanstan dolayı “terör örgütü propagandası” suçlamasıyla yargılandığı davada 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmış, verilen cezanın infazı için 30 Ocak 2019 günü tutuklanmıştı.