Tehdit alan sanatçılar: Geri adım atmıyoruz

Müzisyenler Ferhat Tunç ve Pınar Aydınlar ile Yazar Gökhan Yavuzel, sosyal medyada maruz kaldıkları tehdit ve hakaretlere dair açıklama yaparak “Biz Pir Sultan’ın izinden yürüyenleriz, geri adım atmıyoruz” dediler


Sanatçılar Ferhat Tunç ve Pınar Aydınlar ile yazar Gökhan Yavuzel, kendilerine sosyal medyadan silah resimleri, ölüm tehditleri ve sindirmeye yönelik mesajlar gönderildiğini belirterek bu tehditlere boyun eğmeyeceklerini belirtti.

“Bir adım bile geri atmıyoruz. Çünkü biz, ‘dönen dönsün, ben dönmem yolumdan’ diyen Pir Sultan’ın izinden yürüyenleriz” vurgusuyla Tunç, Aydınlar ve Yavuzel şu açıklamayı yaptı: 

“Biz Toplumcu-gerçekçi sanat anlayışına inanan ve bu minvalde, bütün zorluklara rağmen sanat hayatımızı idame ettirmeye çalışan bireyler olarak; son günlerde bize karşı yapılan acımasız tehditlere ve hakaretlere karşı boyun eğmediğimizi, aksine dayanışma ve mücadele ruhumuzu daha çok güçlendirdiğini belirtmek isteriz. 

‘ÜRETKENLİĞİMİZİ VE MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ’

Sosyal Medya’da çeşitli isim ve gruplarla şahsımıza gönderilen silah resimleri, sindirmeye yönelik mesajlar ve ölüm tehditleriyle bizi yıldıracağını zanneden güruhlar çok iyi bilsin ki, bir adım bile geri atmıyoruz. Çünkü biz, ‘dönen dönsün, ben dönmem yolumdan’ diyen Pir Sultan’ın izinden yürüyenleriz.

Tarihten bu yana toplumu için üreten sanatçılar ve aydınlar çoğu zaman iktidarların hedefi haline gelmiştir; ancak, sadece direniş gösterenler, zalimlerin gücünü kırmış ve saltanatlarını yenilgiye uğratmıştır. 

Her ne pahasına olursa olsun, özlemini kurduğumuz aydınlık günlerin yakın olduğunu çok iyi biliyoruz. Koşulların zorluğu ve etkisinin sonuçlarını düşünmeksizin, üretkenliğimizi ve mücadelemizi sürdüreceğimizi  kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz.”