Sokak röportajında iktidarı eleştiren bir kişi daha tutuklandı

Bir sokak röportajı sırasında iktidarı eleştiren İsmail Demirbaş isimli vatandaş hakkında önce ev hapsi kararı verildi, sonra da tutuklanarak cezaevine gönderildi


Antalya’da bir sokak röportajı sırasında yaptığı konuşmada iktidarı ve ekonomi yönetimini eleştiren İsmail Demirbaş’ın evi 24 Ekim’de basıldı. Gözaltına alınan İsmail Demirbaş, adli kontrol şartıyla bırakıldıktan sonra yaptığı açıklamada “Ülkemin geldiği duruma üzülüyorum. Ben bildiklerimi söylemeye devam edeceğim” dedi. 

Gazete Duvar’da yer alan Hacı Bişkin’in haberine göre, Demirbaş ikinci kez konuştuğu bir sokak röportajında yine iktidarı eleştirince bir kez daha gözaltına alındı. Demirbaş hakkında bu kez ev hapsi kararı verildi. 

Ev hapsi kararına itiraz etmek için bir gün sonra adliyede dilekçe veren Demirbaş hakkında bu kez de tutuklama kararı verildi. Demirbaş’ın avukatı, tutuklamanın ‘Cumhurbaşkanına hakaretten’ yapıldığını söyledi. Demirbaş Antalya E Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

‘BABAM KÖTÜ BİR ŞEY YAPMADI’

Babasıyla geçen hafta cezaevinde görüşen Demirbaş’ın oğlu Melih Demirbaş, babasının düşünceleri nedeniyle tutuklanmasına tepki gösterdi. Demirbaş, “Babam kötü bir şey yapmadı. Kendisi suç işlemedi. Maalesef yaşadığımız bu ülkede insanlar kendi düşüncelerini ifade ettikleri için tutuklanıyorlar. Bir an önce babamın serbest bırakılmasını istiyorum.” dedi.