Sokak müzisyenlerine saldırı

Antakya’da sokakta müzik yapan bir grup, şarkı isteklerini reddettikleri kişiler tarafından fiziksel saldırıya uğradı


Antakya’da, 8 Ekim Cumartesi günü gece yarısı saatlerinde sokakta müzik yapan klarnet sanatçısı 26 yaşındaki Yusuf Karagündüz ve grubu saldırıya uğradı.

Grubu dinleyen iki kişi gruptan bir şarkı çalmasını istedi. Fakat Karagündüz, istedikleri şarkıyı bilmedikleri için çalamayacaklarını söyledi.

Karagündüz ve diğer grup üyeler gece bekçilerinin uyarısıyla çalmayı bırakıp enstrümanlarını alt sokaktaki bir dükkana bıraktı. Daha sonra, müzik yaptıkları yere geri dönen grup üyeleri kendilerinden şarkı isteyen ve reddettikleri kişilerle yeniden karşılaştı.

İddiaya göre; bu kişilerden biri, kullandığı araçla geri geri giderek grubun önünü kesti. Araçtan inen bir kişi Karagündüz’e şişe ile vurdu.

Karagündüz, yaşananları şu ifadelerle anlattı:

“Arabayı bilerek benim üzerime sürdüklerinden emin değilim ama yanındaki arkadaşı beni görünce direkt küfretti. Biri küfretti, diğeri yüzüme içki şişesini indirdi. Sonra arabadan muştayı çıkardı. Gitarist arkadaşım üzerlerine gidince kaçmaya başladılar. Sonra beni hastaneye götürdüler ve karakola gidip şikayette bulundum.

Karakolda verdikleri ifadede de ‘kafamız güzeldi, hiçbir şey hatırlamıyoruz. Biz sana mı vurduk abi’ dediler. Suratımda kırıklar, kesikler, dikişler var. Sonuna kadar şikayetçiyim, mahkemeye vereceğim. Gereğinin yapılmasını istiyorum.”