Matthaios Tsahouridis konserine engel

Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamalarında sahne alacak Yunan şarkıcı Matthaios Tsahouridis hedef gösterilmesinin ardından sahneye çıkarılmadı


Trabzonspor’un şampiyon olması üzerine 14 Mayıs akşamı Trabzon Medical Park Stadyumu’nda düzenlenen kutlamalarda sahne alması planlanan müzisyen Matthaios Tsahouridis, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ tarafından hedef gösterildi. Bunun üzerine, müzisyenin sahneye çıkması Trabzonspor yönetimi tarafından engellendi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Yunan sanatçı Matthaios Tsahouridis’i Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu şekilde hedef göstermişti:

“Matthaios Tsahouridis 19 Mayıs 1919’u sözde Pontus soykırımı yıldönümü olarak anan bir kişi. Eminim bilmiyordunuz. Lütfen kutlamaya gölge düşürmesin. Fenerbahçeli bir dosttan uyarı”

Bu sözler üzerine Trabzonspor yönetimi, Tsahouridis’in sahneye çıkmasına izin vermedi. Programda yer alan bir diğer sanatçı Apolas Lermi ise, Tsahouridis’e destek olmak ve bu kararı protesto etmek amacıyla sahneye çıkmadı.

Apolas Lermi’nin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamanın bir kısmı şu şekilde:

“Bu akşam Trabzonspor kupa töreninde Matthaios Tsahouridis ile beraber planladığımız program bazı siyasi çevrelerin baskısından sonra Trabzonspor yönetimi tarafından iptal edilmiştir. Benden tek başıma sahne yapmam istendi ancak bunu kabul etmedim. Matthaios sahneye çıkmazsa çıkmayacağımı belirttim. Bizi görmek için gelen taraftarlarımızdan özür dileriz.”