Nilüfer Müzik Festivali’nde konaklama ve alkol yasağı

Nilüfer Kaymakamlığı, 2 – 4 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Nilüfer Müzik Festivali’nde alkol satışını ve gece konaklamasını yasakladı. Gelen tepkiler ve valilikle yapılan görüşme üzerine kamp yasağı kalktı, alkol yasağı devam etti


Bursa Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 2 – 4 Eylül tarihlerinde altıncısını düzenlediği Nilüfer Müzik Festivali’nde konaklama ve alkol satışı kaymakamlık kararıyla yasaklandı.

Bursamuhalif’in haberine göre Nilüfer Kaymakamı tarafından belediyeye gönderilen resmî yazıda festivalde alkol satışı ve gece konaklaması yapılamayacağı belirtildi. Yazıda ayrıca, “Eğlence Yerlerinde Müzik ve Yayınları Konulu Genelge” hatırlatılarak; “müzik yayının saat 01.00 saatini geçmemesi kaydıyla söz konusu etkinliğin yapılması hususunu bilgi ve gereğini arz ederim” ifadeleri kullanıldı.

Nilüfer Müzik Festivali’ne, son anda Nilüfer Kaymakamlığı tarafından getirilen alkol ve kamp yasağı festival başlamadan hemen önce çözüldü. Bursa Valiliği ile yapılan görüşmeler sonucunda festivalde kamp yapılmasına izin verildi, festival alanında alkol ve sigara satışına ise yasak getirildi. Gelen tepkilerin ardından festivalden hemen önce Bursa Valiliği ile yapılan görüşmeler sonucunda, festivalde kamp yapılmasına izin verildi; festival alanında alkol ve sigara satışına ise yasak getirildi.