Selçuk Balcı’nın Malatya konseri iptal edildi

Müzisyen Selçuk Balcı’nın Malatya konseri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek verdiği sosyal medya paylaşımları nedeniyle iptal edildi


Gökçen Yılmaz Akademisi’nin organize ettiği ve 24-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek Malatya Şenlikleri kapsamındaki programda yer alan Selçuk Balcı konseri, “protokol baskısı” gerekçesiyle iptal edildi.

BirGün’den Burak Abatay’a konuşan Selçuk Balcı, iptal edilen tek konserin kendisininki olduğunu, bunun nedeninin de sosyal medyadaki paylaşımlarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek vermesi olduğunu açıkladı.

Balcı, konseri iptal etmek için organizatörlerin kendisine, “Bizi de anlayın, protokol baskısı yiyoruz” ve “Sponsorlar şenlikten çekildi, ücretinizi ödeyemeyiz” dediğini belirterek sosyal medya paylaşımlarının incelendiğini ve konser vermesini istemeyenlerin milletvekilleriyle şenliğe yer tahsis eden Malatya Belediyesi olduğunu söyledi.

Gökçen Yılmaz Akademisi ise Selçuk Balcı’nın konserinin iptal edildiğine dair haberlerin doğru olmadığını ve konserin gerçekleşeceğini iddia etti.