Sabah, Aylin Aslım’ı hedef gösterdi

Sosyal medyaya sansür getiren yasaya destek veren Umut Kuzey’i eleştiren Aylin Aslım, Sabah Gazetesi’nin magazin eki Günaydın’da hedef gösterildi


Cumhurbaşkanlığı için düzenlenen bazı organizasyonları üstlenen Umut Kuzey, kendisine yönelik eleştirileri nedeniyle müzisyen Aylin Aslım hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Kuzey’in sosyal medya düzenlemesine ilişkin “Klavye delikanlılığı bitiyor” paylaşımı üzerine Aylin Aslım, “Hadi şimdi savunun büyük festival organizatörünüzü. Mühim işler yapıyor” diyerek Kuzey’i eleştirmişti.

Sabah Gazetesinin magazin eki Günaydın, konuyu “Aylin Aslım sosyal medya düzenlemesini savunan rock’çıya ağza alınmayacak sözler söyledi, Umut Kuzey hakareti affetmedi” spotuyla manşete taşıdı. Günaydın, haber içeriğinde, Aslım’ın eleştirilerini ‘sinkaflı’ sözler olarak niteledi ve Kuzey’e hakaret edildiğini ileri sürdü.

Dilek Yaman imzalı haberde şu ifadeler de dikkat çekti: “Ünlü rock’çı ve organizatör Umut Kuzey Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya düzenlemesiyle ilgili karanına destek vermesi üzerine şarkıcı Aylin Aslım’ın hedefi haline geldi.”

Müzisyen Güvenç Dağüstün ise “Bak sen! “Atanamamış Rockstar” şimdi de hükümetin tetikçilerini bu ülkenin gerçek bir sanatçısının üzerine salıyor!” diyerek Aylin Aslım’ın hedef gösterilmesine tepki gösterdi.