Tiyatrocu Orhan Aydın serbest bırakıldı

Sosyal medya üzerinden gazeteci Esra Elönü’ye hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan Orhan Aydın, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı


Gazeteci Esra Elönü’nün IŞİD’e dair bir sosyal medya paylaşımına yorum yaptığı için, Elönü’ye hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında yürütülen soruşturma kapsamında 10 Temmuz gecesi gözaltına alınan tiyatro sanatçısı Orhan Aydın, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Serbest bırakılmasının ardından soL Haber’e açıklama yapan Orhan Aydın, Elönü’nün “İslam’a göre IŞİD komutanıyla evlenmek geçerlidir” ifadelerini kullandığı twitter paylaşımını, “Alçaklıktır, katilleri övmektir” diye retweet ettiği için kendisine hakaret davası açtığını ve bu dava ilgili ifade vermek üzere gözaltına alındığını söyledi.

7 saat boyunca nezarette kaldığını belirten Aydın “Bu, adaletin ne duruma geldiğinin göstergesidir. IŞİD gibi doğaya, çevreye, insanlığa düşman bir katil örgütü öven bir tweet’le ilgili yaptığım paylaşım, gösterdiğim reaksiyon için açılan bu dava kabul edilemez. Ben bu coğrafyada 47 yıldır sanat üretiyorum” dedi.