ODTÜ’de gökkuşağı bayrağına da soruşturma

ODTÜ Fen Edebiyat Fakültesi, Onur Yürüyüşü sırasında binalara asılan gökkuşağı bayrağına, “gökkuşağı olarak tabir edilen LGBT isimli oluşumun simgesi olan flamaları” diyerek soruşturma başlattı


ODTÜ’de LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’ne katıldığı iddia edilen öğrencilere açılan disiplin soruşturmasının ardından bu kez de yürüyüş sırasında binalara gökkuşağı bayrağını astığı iddia edilen öğrencilere soruşturma açıldı.

Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı, 11 Mayıs LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’nde fizik bölümü binasına gökkuşağı bayrağı astığını iddia ettiği öğrencilere disiplin soruşturması başlattı.

Dekanlık, öğrencilere soruşturmaya ilişkin yolladığı bilgilendirme mailinde, “bahar şenlikleri kapsamında fakültemiz fizik bölümü başkanlığının çatısına ‘gökkuşağı’ olarak tabir edilen LGBT isimli oluşumun simgesi olan flamaları asmaları iddiasıyla” ifadelerini kullandı.

Üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi dekanlıkları ile Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdürlüğü, ODTÜ LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’ne katıldığını iddia ettiği öğrencilere de disiplin soruşturması başlatmıştı.