Odatv yazarları “sansür” nedeniyle haber portalından ayrıldıklarını açıkladı

Odatv yazarları M. Ayhan Kara ve Nurzen Amuran, haber portalının yayın politikasında değişikliğe gidildiğini ve yazılarının sansürlendiğini belirterek Odatv’den ayrıldıklarını açıkladı


Odatv’nin iki yazarı M. Ayhan Kara ve Nurzen Amuran, haber portalının yayın politikasında değişikliğe gidildiğini ve yazılarının sansürlendiğini belirterek Odatv’den ayrıldıklarını açıkladı.

M. Ayhan Kara veda yazısında 2012’den bu yana haber portalında yazdığını, “Odatv İmtiyaz Sahibi Soner Yalçın’ın duruşu,” portaldaki “içeriğin sulanması ve magazinleşmesi,” “köşe yazarlarına ve röportajcılara dolaylı olarak sansür yapılması” gibi nedenlerle Odatv’den ayrıldığını belirtti.

Kara yazısında şunları ifade etti: “Odatv’de 8 yıl boyunca Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan döneminde özgürce, virgülüme karışılmadan yazdım, ürettim. Zor günlerinde Odatv’nin yanında oldum. En sık yazanlardan biri, belki de en sık yazan yazarıydım. Barış’lardan önce bir veda yazısıyla ayrılıp 4-5 ay sonra döndüm ama imtiyaz sahibi gördüm ki yeni bir Odatv konsepti kurmak istiyor. Bu defa kesin olarak ayrılmış bulunuyorum Odatv’den.”

Nurzen Amuran ise son yazısında Soner Yalçın ile son zamanlarda “konuk seçimine” dair aralarında görüş ayrılığı olduğunu bu yüzden OdaTV’yi bıraktığını belirtirken, “ben kalemimi ne kiraya verdim, ne de başkalarının hizmetine teslim ettim. Böylece babamın vasiyetini yerine getirdim. Ömrümün kalan yıllarında bu yolda yazmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.