Müzisyen Onur Şener, bilmediği istek şarkıyı çalmadığı için öldürüldü

Ankara’daki bir eğlence mekanında kendisinden istenilen şarkıyı bilmediğini söyleyen ve çalmayan müzisyen Onur Şener, mekan çıkışında üç kişinin saldırısı sonucu ağır yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Şener tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti


Ankara’nın Çankaya ilçesindeki bir eğlence mekanında kendisinden istenilen şarkıyı bilmediğini söyleyen ve çalmayan müzisyen Onur Şener, mekan çıkışında kendisinden şarkı isteğinde bulunan üç kişinin darp etmesi sonucu ağır yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Şener yapılan müdahalelere rağmen öldü.

Evrensel‘in Demirören Haber Ajansı’ndan (DHA) aktardığına göre cinayet 1 Ekim’de gece saatlerinde Çankaya ilçesinin Çayyolu semtindeki bir eğlence mekanında yaşandı. Mekana gelen grup, o sırada sahnede olan müzisyen Onur Şener’den istek parça istedi. Müzisyen Şener ise şarkıyı bilmediğini söyledi ve çalmadı. Bunun üzerine gruptan üç kişi müzisyenle sözlü olarak tartışmaya başladı, tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü. Mekan çalışanları ile müşterilerin araya girmesiyle kavga sonlandırıldı.

Eğlence mekanının kapanmasına yakın bir saatte ayrıldıkları öğrenilen grup, evine gitmek için dışarı çıkan Onur Şener’e saldırdı. Üç kişi ellerindeki cam şişelerle Şener’i darp etti. Olayı gören vatandaşların ihbarı sonucu polis ekipleri olay yerine geldi ve kavgayı ayırdı. Boğazından cam parçalarıyla ağır yaralanan ve hastaneye kaldırılan Şener yapılan müdahalelere rağmen öldü.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin üç şüpheliyi gözaltına aldığı öğrenildi.

Müzisyen Haluk Levent Twitter hesabından, müzisyen Onur Şener’i öldürdüğü iddia edilen kişilerin kimliklerini ve hangi kamu kuruluşunda çalıştıklarını paylaştı. Levent yaptığı paylaşımda, “Şimdi Ahbaplar bildirdi. Katillerden ikisi Çalışma Bakanlığı’nda müfettiş, bir tanesi TAİ’de [TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.] çalışıyor. Daha da şoktayım. Onur’un yüzünü bardaklarla parçalamışlar :(” ifadelerini kullandı. Cinayetin ardından Twitter’da #OnurÇener etiketiyle yapılan çok sayıda paylaşıma bu linkten erişmek mümkün.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile, Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin gözaltına aldığı beş şüphelinin, emniyetteki işlemler ve sağlık kontrolü sonrası 3 Ekim’de adliyeye sevk edildi. Sorgularının ardından tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen şüphelilerden üçünün “kasten öldürme” suçundan tutuklandığı; ikisinin ise “haftada bir kollukta imza atma” ve “yurt dışına çıkış yasağı” adli kontrol şartlarıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.